Opravdová kuráž | FilmŠejk 0+

(True grit | FilmŠejk), E. Coen - J. Coen, USA 2010, anglicky / české titulky, 110 min

žáci, studenti a učitelé ZŠ a SŠ | vstupné: 30 Kč

V druhé listopadové projekci v rámci FilmŠejku prozkoumáme žánr westernu a průvodce večerem nám bude tentokrát dělat nekompromisní filmový kritik Kamil Fila. Po projekci s ním můžete diskutovat a můžete s ním zkusit i nesouhlasit.

Projekce filmového klubu pro žáky, studenty a učitele základních a středních škol FilmŠejk jsou za 30 Kč (po předložení průkazu, např. ISIC/ITIC), pro ostatní návštevníky za běžné vstupné.

Po vraždě svého otcem nájemným zabijákem Tomem Chaneym se čtrnáctiletá farmářská dívka Mattie Rossová vydává chytit vraha. Na pomoc si najde nejtvrdšího marshala, jakého najde, muže se skutečnou kuráží, Reubena J. Roostera Cogburna. Mattie trvá na tom, že se přidá ke Cogburnovi, jehož opilecký, líný a celkově zavrženíhodný charakter nesedí k její víře v něj. Proti jeho přání se k němu připojí na cestě do indiánského území při hledání Chaneyho. Připojí se k nim Texas Ranger LaBoeuf, který chce Chaneyho z vlastních důvodů. Neobvyklé trio najde po cestě nebezpečí a překvapení a odvaha každého z nich bude vystavena zkoušce.

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web