Omyly jedné noci | NT Live 0+

(She stoops to conquer), Jamie Lloyd, GB 2012, anglicky / české titulky, 180 min
Omyly jedné noci | NT Live

Oliver Goldsmith

Přijde ke mně domů, vezme si, co chce, vyžene mě z mého křesla, uráží mou rodinu, nařídí svým sloužícím, aby se opili, a pak mi řekne: „Tohle je můj dům, pane.“ Je to taková nestydatost, až se jí člověk musí smát.

Pan Hardcastle je zámožný muž. Těší se, že představí svou dceru Kate mladému Marlowovi, synovi svého dávného přítele. Pokud všechno dobře dopadne, mělo by jejich seznámení vést k sňatku. Vtipálek Lumpkin ale všechno zaonačí tak, že Marlow svého potenciálního tchána považuje za hostinského a jeho dceru za tamější výčepní. Výhodou je, že ačkoliv se Marlow před ženami z vyšších společenských vrstev stydí, před těmi neurozenými dokáže být více než okouzlující. A tak úměrně s tím, jak roste pobouření pana Hardcastlea vůči arogantnímu mladíkovi, k němu sílí náklonnost jeho dcery. Urážky se násobí, láska rozkvétá, nastává chaos.

Ta mladičká výčepní mi vůbec nejde z hlavy. Kvůli ní ani nemyslím na to, jak bizarní je zbytek celé její rodiny. Je moje. Musí být moje, nebo se strašlivě pletu.

Goldsmithovy Omyly jedné noci jsou jednou z nejlepších a nejsrdečnějších komedií, které kdy byly v angličtině napsány. Jsou nepokrytou oslavou chaosu, namlouvání a nefunkční rodiny.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web