Euroamerican Nightlosers / The Human Hambone 0+

(Euroamerican Nightlosers / Člověk Buben - The Human Hambone), Sorin Iliesiu / Mark Morgan, RUM / USA 2005, originální verze / české podtitulky, 61 min
  • Euroamerican Nightlosers nabízí netradiční pohled na jeden z nejpozoruhodnějších rumunských vývozních artiklů - etno-bluesovou kapelu The Nightlosers. Jejich originální a nakažlivý způsob spojení sedmihradské lidové hudby a amerického blues z nich udělalo fenomén domácí scény a získali si řadu příznivců i v zahraničí. Kapela se může pochlubit stejně etnicky a kulturně pestrou sestavou jako samo Sedmihradsko, k tomu jsou všichni vynikající hudebníci. Nightlosers by nás dokázali přesvědčit, že Delta - ovšem ta dunajská - je pravou kolébkou blues. Jejich um a vitalita vracejí cimbál na čestné místo v rockovém pantheonu.

  • Filmová esej o vývoji a projevech umělecké formy známé jako Hambone - bubnování na vlastní tělo, která pochází původně ze Západní Afriky a na americký kontinent se dostala spolu africkými otroky. Když tito nesměli hrát na tradiční bubny, podupávání nohou a rytmické poklepávání a poplácávání různých částí těla se stalo nejpřirozenějším a zároveň nejjednodušším způsobem sebevyjádření. Ve filmu uvidíte celou škálu rytmických možností lidského těla - od stepování až po beat boxing - zachycující zároveň složitý proces vývoje rytmických hudebních forem.
 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web