Collaborators | NT Live 0+

Nicholas Hytner, UK 2011, 180 min
Collaborators | NT Live

Nová hra dvorního scénáristy Dannyho Boyla, Johna Hodge, který má na kontě scénáře k filmům Trainspotting, Mělký hrob či Pláž, se zaměřuje na imaginární setkání Josefa Stalina a prozaika/dramatika Michaila Bulgakova. V roli Stalina se představí Simon Russell Beale, jeden z nejtalentovanějších a nejuznávanějších britských divadelních herců, v roli Bulgakova se objeví Alex Jennings.

Po několika úspěšných sezonách Met:Live in HD, vám přinášíme nový projekt NT Live (National Theatre Live) i v Biu Oko – přímé přenosy vybraných divadelních představení z londýnského Národního divadla.

\"Přímé přenosy NT Live jsou rozhodně velikým experimentem, ale je nám jasné, že někdo to zkusit musí...a pokud to má někdo zkusit, musíme to být právě my,\" říká Nicholas Hytner, ředitel Národního divadla v Londýně.

Celková délka přenosů je cca. 3hod. včetně jedné přestávky. Samotnému divadelnímu představení vždy předchází úvodní slovo v podání známé zahraniční herecké/tvůrčí osobnosti, která divákům představí vznik a přípravy dané inscenace. Přenosy her jsou uváděny v originálním anglickém jazyce s českými a anglickými titulky. Představení jsou přenášena živě, opět v High Definition digitální kvalitě, pomocí satelitu přímo z budovy Národního divadla na londýnském South Bank do kuturních zařízení po celé Velké Británii a Evropě.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web