Aconcagua+Island - místo, kde vše začíná+Ve svitu hvězd+Král hor 0+

(Aconcagua+Iceland - Where Everything Begins+In the Starlight+King of the Mountains), Různí režiséři, 2018, originální znění / české titulky, 97 min
Aconcagua+Island - místo, kde vše začíná+Ve svitu hvězd+Král hor

Acocagua

Nejvyšší hora mimo Asii a jeden ze sedmi vrcholů, Aconcagua, se tyčí nad okolními Andami. Tento okouzlující film, natočený jedním amatérským horolezcem, analyzuje, co je potřeba k tomu, abyste vystoupali na vrchol a přetraverzovali tak impozantní horu, pokud se ji pokusí zdolat i horolezečtí nováčci.

Island - místo, kde vše začíná

V krátkém cestopisném filmu se podařilo zachytit velké množství krásných míst na Islandu v necelých pěti minutách!

Ve svitu hvězd

Ve svitu hvězd je intimní portrét, který zkoumá vášnivou duši kanadského outdoorového fotografa Paula Zizky. Při svém individualistickém a osobitém fotografování se Paul specializuje na obrazy ze Skalistých hor v Kanadě, dobrodružné cesty a místa, kam se jen těžko dostává. Většina jeho fotografií vzniká v prostředí hor, během temných nočních hodin, pod oblohou plnou hvězd. Zatímco se vydává na nová astrofotografická dobrodružství, pokouší se Paul věnovat čas své rodině, cestování i práci, což je pro něj jednou z největších výzev. Pro svou následující expedici do Grónska si dává za cíl vyfotit polární záři v jedné z nejúžasnějších a nejdrsnějších horských oblastí na jihu Grónska.

Král hor

Daniel Teklehaimanot je ikonou africké cyklistiky! Účastnil se řady mezinárodních soutěží včetně Olympiády.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web