Eliška Štěpová | ilustrace

Eliška Štěpová | ilustrace

6. listopadu - 2. prosince 2019

Eliška Štěpová se narodila v Hradci Králové. Od dětství se aktivně věnovala kresbě a hře na housle. Po nástupu na střední školu v Nové Pace od houslí upustila a nadále se věnovala jen kresbě. Mezitím si odskočila, aby stihla pracovní pobyt v Anglii a znovu se vrátila do Prahy, kde vystudovala VOŠ Václava Hollara. Tam jako závěrečnou práci, kterou letos studium zakončila,  představila svůj komiks The Understate. V současnosti se věnuje i grafickému designu.

Hlavními motivy jejích kreseb jsou lidské postavy a portréty – většinou komiksového charakteru, doplněné abstraktními nebo přírodními motivy. Ráda se inspiruje dětským světem fantazie.

Svůj výtvarný styl si ještě tříbí, poznáte ji ale podle výrazných obrysů, které kombinuje s jemnějšími akvarelovými barvami.

Její ilustrace můžete najít v básnických sbírkách Nevýznamná ztráta věrnosti nebo Pláč do ticha autorů Mája Šafaříková a Miroslav Šafařík. Výtvarně se podílela taky videoklipu kapely Resumé.

Mimo ilustrace se věnuje také fotografii. V rámci výstavy studentského designu byl vystaven její cyklus Krajina mého těla v Městské galerii v Praze. Její první výstava ilustrací v červnu 2018 oživila pražskou Arttrafiku.

Více o Eliščině tvorbě najdete na Instagramu @vesmirna_eliss

 

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web