Asistujeme.cz | fotografie

Asistujeme.cz | fotografie

9. - 31. března 2019

Asistence, o.p.s., poskytuje sociální služby pro více než 250 lidí s tělesným a kombinovaným postižením v Praze. Naše programy mají společný cíl: podpořit svobodný a samostatný život v běžném prostředí. Stejně jako ostatní podobně zaměřené organizace však dlouhodobě bojujeme s nedostatkem osobních asistentů a asistentek – kampaní asistujeme.cz jsme se to rozhodli změnit.

Kromě webu asistujeme.cz s interaktivní mapou, díky které došlo již k více než pěti stovkám kontaktů po celé České republice, tvoří kampaň především příběhy asistence, kterých v roce 2017 zaznamenal fotograf Jakub Hrab přesně 48. S některými z nich se teď můžete seznámit na této výstavě.
Příběh vždy sestává z dvojportrétu, na kterém je klient či klientka osobní asistence s asistentem či asistentkou a krátký výběr z textu, o který jsme dvojici poprosili. Vznikla tak pestrá mozaika motivací, myšlenek, pocitů a zážitků. Všechny je však spojuje přesvědčení, že svobodný a samosatný život je v České republice možný pro všechny. 

Doufáme, že Vás příběhy inspirují. Třeba natolik, že se přímo zapojíte: asistovat je možné při studiu či zaměstnání, hodiny asistence přidělujeme dle Vašich časových a lidských možností.


Děkuji všem partnerům, kteří kampaň asistujeme.cz podporují. Děkuji všem lidem, kteří dokáží něco udělat pro druhé. V tom je totiž naše síla.


Erik Čipera
ředitel Asistence, o.p.s.

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web