20 na 20

20 na 20

5. - 30. června 2017

Tato výstava prezentuje práce, které vznikaly od roku 2015 v rámci studia Grafická tvorba – multimédia na Univerzitě Hradec Králové. Vybrané práce představují širokou škálu tradičních grafických technik – linoryt, čárový lept, suchá jehla, sádroryt a také grafické experimenty.

Tematicky se jedná převážně o abstraktní zobrazení doplněná zobrazeními konkrétních námětů z běžného života autorky. Oblíbeným motivem je například cyklista, lumek nebo Červený Kláštor. To vše na formátu 20 x 20 centimetrů.

Vedle grafické tvorby se Kateřina Zelingerová věnuje také tvorbě textilní, ve které využívá především techniku sítotisku a tkaní. Zajímá se také o nové technologie v oblasti textilní výroby a jejich využití v interiérovém designu. Obě výtvarné oblasti, textilní a grafickou tvorbu, propojuje jak v jednotlivých dílech, tak i v rozsáhlejších projektech. Své práce doposud prezentovala v univerzitní Galerii T, na festivalu ŠpitalArt 2016 nebo v rámci polského textilního trienále v Lodži - Young Textile Art Triennial 2016.

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web