Skylight | NT Live 0+

Stephen Daldry, GB 2014, anglicky / české titulky, 180 min

Bill Nighy a Carey Mulligan hrají hlavní role v očekávané nové produkci hry Davida Harea Skylight, v režii Stephena Daldryho, která byla do britských kin z jeviště na West Endu živě přenášená v červenci.

Jednoho velmi chladného londýnského večera navštíví učitelku Kyru Hollis (Carey Mulligan) nečekaně její bývalý milenec, Tom Sergeant (Bill Nighy), úspěšný a charismatický restauratér, jemuž nedávno zemřela žena. Pokus o oživení kdysi vášnivého románku skončí bitvou dvou protikladných ideologií a vzájemných tužeb.

Herec Bill Nighy je známý z filmů Láska nebeská, Zápisky o skandálu nebo Báječný hotel Marigold, na jevišti si zahrál ve hře Pravda nebo ve světové premiéře další hry Davida Harea The Vertical Hour na Broadwayi. Carey Mulligan (V nitru Llewyna Davise, Velký Gatsby, Škola života) na West Endu debutuje. Obsazení doplňuje Matthew Beard (Škola života, Jeden den).

Skylight režíruje Stephen Daldry (nominovaný na tři Oscary díky filmům Billy Elliot, Hodiny a Předčítač), který režíroval i loňský divadelní hit Audience s Helen Mirren, který byl také přenášen v rámci NT Live do kin.

David Hare je autorem 29 divadelních her, včetně Racing Demon, Jak to vidí Amy, Pravda (s Howardem Brentonem) nebo Jidášův polibek. Často píše i scénáře, za Hodiny a Předčítače byl nominován na Oscara. Skylight měl v roce 1995 premiéru v britském Národním divadle, získal cenu Olivier za nejlepší novou hru a hrál se i na West Endu a na Broadwayi.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web