S Karlem Čapkem kolem světa 0+

české znění, 90 min
S Karlem Čapkem kolem světa

Prvního cestovatelského povídání tohoto roku se ujme herec, teatrolog a velký cestovatel Hasan Zahirovic. Pochází z Bosny, v České republice žije přes deset let a je specialistou na tvorbu Karla Čapka. Absolvoval divadelní vědy na Filosofické fakultě Masarykovy univerzity a doktorské studium na DAMU, pracuje jako interní pedagog v oboru Kulturní dramaturgie a vedle toho se intenzivně věnuje čapkovskému bádání.

I když se vypravěč-cestovatel Karel Čapek na různých místech vysmívá standardizovaným turistickým průvodcům, jež mu svým obsahem a stylem připadají ve srovnání s „opravdovou“ povahou lokální kultury povrchní, často prozrazuje, že i on měl jeden takový na cestách k dispozici. V Čapkově pozůstalosti se dokonce zachovaly různé typy turistických průvodců a turistických a cestovních příruček: automapy a itineráře s detailními popisy vybrané cesty, turistické katalogy a propagační materiály vydávané převážně pro cizince, s ilustracemi zobrazujícími vysoce selektivní a folkloristickou představu kultury, zvyků a tradic navštívené země. 
Kdo pomáhal Čapkovi při jeho zahraničních cestách? Co ho zaujalo a co v zahraničí nesnášel? Kam se chystal, ale nikdy se tam nedostal? Proč? Které z jeho cest jsou doposud neprozkoumané?

Čeká nás poutavé vyprávění člověka, který díky lásce k literatuře procestoval celý svět.

Vstupné 120, studenti a senioři 90 Kč

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web