Ozvěny Fresh Film Festu 0+

(Echoes of Fresh Film Fest), Various, Various 2008, původní znění / anglické titulky, 90 min

Ozvěny FRESH FILM FESTu - mezinárodního festivalu studentských filmů a debutů

Fresh Film Best - kolekce vítězných filmů soutěžních sekcí 5. Ročníku FFF


Hlavní soutěž - hlavní mezinárodní soutěž hraných a dokumentárních studentských filmů

Cena za nejlepší studentský film festivalu Fresh Film Fest
Slyším tvůj křik (Ahendu nde sapukai)
r. Pablo Lamar, Universidad del Cine (UCINE), Argentina, 2008, 12'
Z jistého pohledu téměř nepatrný film, v němž je ovšem těch nejprostších prostředků filmového jazyka využít k vytvoření zcela svébytného a plnohodnotného filmového světa. Hlavními aktéry tu nejsou herci a jejich život neurčuje příběh. Hlavními aktéry jsou světlo, barva, kontrast, ticho, tma, prodleva. A smutek, a život.

Zvláštní cena poroty Hlavní soutěže studentských filmů
Druhé dějství
r. Olmo Omerzu, Filmová a televizní fakulta AMU (FAMU), Česká republika, 2008, 43'
Cílie a její druh Martin, egoistický překladatel bez vyhlídky na seberealizaci, jsou hlavními protagonisty milostného příběhu, který pomalu, zato s jistotou ztrácí své ideály. Mezi stereotypem života a Martinovými nikdy nedokončenými překlady se otevírá příběh o opožděných líbánkách začínajících v době, kdy už je vše ztraceno. Cesta se záhy ukáže jako vhodné alibi pro Martinův útěk. Příběh se rodí v Praze a zaniká v Terstu. Mohutné obrysy lodí brázdí ztěmnělou hladinou moře, rozhodutí zůstává na Cílii.


Theatre Optique - mezinárodní soutěž studentské animované a volné audiovizuální tvorby

Cena Theatre Optique
Tašky (Kese)
r. Miloš Tomić, Filmová a televizní fakulta AMU (FAMU), Česká republika, 2007, 5'
Milostný trojúhelník mezi plastovými sáčky. Hledat poezii ve všedním dni není právě snadná věc. Zkuste ji pak najít mezi odpadky! Vášnivé milostné drama s těmi nejobyčejnějšími a zároveň nejneočekávatelnějšími aktéry - igelitovými taškami. Film plný humoru, emocí i tajemství, neboť je opravdu záhada, jak režisér tašky k tak přesvědčivému hereckému výkonu přivedl.

Zvláštní cena poroty Theatre Optique
Anhalter
r. Daniel Höpfner, Hochschule für film und fernsehen "Konrad Wolf" (HFF/P), Německo, 2007, 13'
Berlín 23. února 1959 23:23. P. Hermann vchází do prázdné vstupní haly nádraží Anhalter, které je určeno k demolici. Čím déle zůstává v budově, tím více se mu vrací vzpomínky a představy. Více a více splývá s touto budovou, aby nakonec ještě jednou prožil ten povznášející pocit návratu do „matčina lůna železnice“. (Walter Benjamin) „I industriální prostor lze vnímat jako krajinu, skrze zaprášená zákoutí a opotřebované předměty cítit jeho minulost. Subjektivní dokument, kde nenápadně riskantně zvoleným prostředníkem je neživá loutka.“


Centropa - mezinárodní soutěž studentských filmů ze zemí střední Evropy

Cena České televize
Můj otec spí (Mein Vater schläft)
r. Grzegorz Muskala, Deutsche Film und Fernsehakademie Berlin (DFFB), Německo, 2007, 14'
Je léto, poledne, den náhodně vybraný ze života desetiletého chlapce Miky, který se svou rodinou bydlí na venkově v dosti omezených podmínkách. Jeho otec je těžce nemocen a na každodenní práci na farmě mu nezbývají síly. Otcovy povinnosti musí převzít Mika, jehož pozornost ale snadno strhává šestiletá sestra stále se těšící z bezstarostného období dětství. Pro ni je farma velikým hřištěm.
„Až dokumentárním stylem snímané situace pozornému a empatickému divákovi odhalují nenápadné spodní proudy vyprávění. Autor ho nijak nenavádí a nechává v příběhu beze slov prostor vlastní imaginaci, tušením a interpretaci.“.Filmy budou uvedeny v originálním znění s anglickými titulky.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web