Ozvěny Famufestu 0+

Various, Various 2009, česká verze, 140 min
Ozvěny Famufestu

CENA ČSFD “59/184/84” režie: Lukáš Kokeš, 24 min Portrét věčného “lůzra” - člověka, kterému ujel vlak, avšak nepřestává čekat, protože něco se musí stát! Personifikace lidství v podobě černé díry, která požírá sama sebe.

BEST OF FAMU INTERNATIONAL “Awake” režie: Thaiddhi, 4 min Ztracená holčička ve snovém labyrintu chodeb.

NEJLEPŠÍ FILM 1. ROČNÍKU “Hranice” režie: György Kristóf, 5 min Je to film o lidské síle v tísnivé situaci, o mateřském (sebe)obětování, zasazeném do syrového, reálného, ale přitom metaforického prostředí.

NEJLEPŠÍ ZVUK “Vteřiny” Pavel Kovařík, 10 min Tento dokument je pokusem zachytit jeden moment lidského snění, moment, kdy lidé přemýšlí a jejich myšlenky tvoří nesouvislý proud. Jsou to totiž chvíle, kdy jsou lidé skutečně sami sebou, kdy se nemusí přetvařovat. Je to jejich nejniternější okamžik a tedy moment, kdy jsou lidmi ve své pravé podobě.

NEJLEPŠÍ KAMERA “Skoč!” režie, kamera: Marek Dvořák, 3 min. Pár sekund z jednoho letního dne na koupáku.

NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM “Kmenový jazyk” režie Lukáš Glaser, 7 min Bizarní snová halucinace?

NEJLEPŠÍ REŽIE HRANÉHO FILMU, NEJLEPŠÍ STŘIH “Alda” režie: Viera Čákanyová, 51 min Scénář k filmu vznikl na základě zápisků osoby postižené demencí Alzheimerova typu. Film dokumentární formou vypráví příběh paní O., doplněný jejími vlastními záznamy natočenými na malou digitální kameru, kam si nahrává mini instruktáže k různým každodenním činnostem, vzpomínky, myšlenky a komentáře minulých a současných událostí, které nechce zapomenout.

NEJLEPŠÍ FILM, DOKUMENT “Roma Boys - Příběh lásky” režie: Rozálie Kohoutová, 30 min Polo-dokument o trojí diskriminaci a scénáři mladého romského aktivisty, který říká, že nástrojem pro změnu pohledu na homosexualitu v jeho komunitě může být právě filmový příběh.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web