Nostalgie animace 0+

(současný animovaný film), všechno možné, z různých koutů 2007, originální verze / české titulky / český komentář, 70 min

Nostalgie animace
Současný animovaný film
Uvádí: Ludmila Poláková

V současném animovaném filmu, rozpolceném mezi vyznavače digitálních technologií a tradičních animačních metod, můžeme vystopovat výraznou, ačkoli neformulovanou nostalgičnost. Nostalgie, spatřovaná ať už ve formální složce filmu nebo v emotivní atmosféře fantaskních i civilních příběhů, se u vybraných snímků mísí s nostalgií dětských vzpomínek. Z Velké Británie se představí Sarah Cox a její Těžké kapsy či Asaf Agranat se snímkem Autobus a květiny ve vlasech. Milostná melancholie charakterizuje francouzský krátký film Jérémy Clapin Příběh o opoře, zatímco příběh Hora Hlava Kojiho Yamamury oživuje japonské podobenství o lidské lakotě. Vítr a déšť Magdaleny Bartákové či Matka a hudba ruské výtvarnice Julie Aronovny jsou jen zdánlivě určeny dětským divákům.

Projekce bude promítána v rámci Ozvěn AniFestu, Mezinárodního Festivalu Animovaných Filmů, který se letos uskuteční od 7. do 13. 5. 2008 v Třeboni.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web