Nezranitelní 0+

(Invulnerables), Various, Various 2000, různé, 0 min

Blok krátkých gay filmů o krizových životních momentech.

Nezranitelný
Invulnerable
Německo | 2005
španělsky s českými titulky | 25 minut
Režie: Álvaro Pastor
Mladý středoškolský učitel Elías po milostném dobrodružství na záchodcích v baru zjistí, že je HIV pozitivní. Nedlouho po tomto zjištění se začíná scházet se svým kolegou Pedrem. Neodvažuje se mu ale povědět o své nemoci, jelikož se bojí odmítnutí. Film plný bolesti a skrývání vypovídá o dvou společenských tabu - homosexuálního vztahu a AIDS.

Krátká kronika nemoci
A Short Chronicle of Illness
Izrael | 2005
hebrejsky s českými titulky | 35 minut
Režie: Eran Koblik Kedar
Film izraelského režiséra, jehož dílo Vyhnaní do ráje jsme uvedli na festivalu Mezipatra 2003. Micky, kterého hraje sám režisér, čeká celou noc na svého přítele Basela, Palestince nelegálně pobývajícího na území Izraele, zatímco ho podivné telefonáty a podezřelí muži stojící před okny dohání k šílenství. Když se Basel vrací domů, vychází na povrch jeho dřívější spolupráce s Izraelskou tajnou službou, což Mickyho uvrhne do paranoidních a schizofrenických stavů.

Vidím tě v kruzích
Seeing You In Circles
USA | 2005
anglicky s českými titulky | 21 minut
Režie: Sam McConnell
Svoje třicáté narozeniny se Jerome rozhodne oslavit pouze se svým bývalým přítelem Wadem. Ten ovšem na setkání v jejich oblíbeném podniku v Brooklynu přivede svého nového přítele, mladého studenta, Cala. Postupně zjišťuje, že to nebyl nejlepší nápad.

Černota
Black
USA | 2004
anglicky s českými titulky | 3,5 minuty
Režie: Charles Lum
Rozhovor s EggManem, tanečníkem z neblaze proslulého klubu “Black Party“ v New Yorku, o subkulturách, nemravném chování a flexibilitě slova “black” (černota, černý, atd.). Poukazuje na nechráněný sex, který je v takovém prostředí jako “Black Party” normálním jevem. Rozhovorem prostupují definice slova “black”, které může označovat jak nemravné chování, tak černou duši člověka.

Nevyříkané
Overdue Conversation
USA | 2004
anglicky s českými titulky | 9 minut
Režie: Charles Lum
Rozhovor o sexu, zodpovědnosti a HIV. Tento krátký film je natočený netradičním způsobem; nevyužívá filmového štábu. Oba účinkující vedou otevřený rozhovor o HIV, jak s tímto onemocněním žijí, přičemž se natáčejí na kameru, což napomáhá k ještě větší upřímnosti výpovědí. Stejně jako HIV, tak i forma natáčení se přirozeně mění, mutuje. Proto je tento rozhovor již očekávaný.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web