Nezávislé filmy III. 0+

2019, 77 min

Odcházení 

drama, 2019, 23 min

režie: Lukáš Mach

Na první pohled cesta bez konce, zahalená do mlhy, metafory a symbolismu. Postupně přechází do bodu, kdy je třeba klást si existenciální otázky, kam lidská společnost směřuje. Má cesta vůbec nějaký konec? A může lidskost umřít? Obrazově i zvukově minimalistická meditace o lidské společnosti.

Satisfakce

drama, 2017, 14 min

režie: Lucie Rušková

Jde o banální příběh ze života, v němž pozve mladá žena svého partnera na nedělní oběd, aby jej poprvé představila své venkovské rodině. Během prvních pár okamžiků je však patrné, že jsou nositeli naprosto odlišných mentalit a "jiskra" vzájemných sympatií nepřeskočí. Respektu a uznání se mladý muž dočká teprve po svém odchodu - díky tomu, co nevědomky zanechá na toaletě. Film zpracovává téma absurdity jakýchsi pseudokritérií, jimiž je neustále poměřována naše lidská hodnota, ať už ve společnosti či v rodině. Námět je inspirován skutečnou událostí.

Dusno

thriller, 2019, 25 min

režie: Michal Starý

Max Varga vlastní soukromou společnost, jejíž činnost spočívá v poškozování osob na objednávku zadavatelů. Během jedné akce však jeho zadaný subjekt zmizí. Začíná zoufalý boj s časem, ve kterém nesmí zklamat svoji zadavatelku Lolu Liebermanovou a zároveň se dostává do sporu se svým kolegou Tomem Karloffem... Snímek Dusno se zabývá morálním propadem člověka, který kolem sebe dlouhodobě budoval zlo do doby, než jej samotného začalo sžírat. Tematicky i stylově se film odkazuje ke konvencím filmu noir, avšak tvůrčím záměrem bylo známé vizuální prvky (jako low-key svícení či vychýlené obrazové kompozice) obohatit o pro klasický noir netradiční prvky, jako jsou například ruční kamera či elektronická hudba. 

Mad Marx

akční, 2019, 15 min

režie: Lukáš Kratochvíl

Svět se po válce změnil v síť ostrůvků k přežití v moři radiace. Lidstvo degradovalo a začalo se upínat k reliktům minulosti. Vysnilo si svět jaký byl před válkou a našlo v dochovaných textech i návody, jak toho docílit. Bohužel.

 

Cena vstupenky na celý festival je v předprodeji 150 Kč. Od 27.11. ji pak pořídíte za 200 Kč. 

Vstupenky na:

https://www.smsticket.cz/vstupenky/18132-festival-nezavisleho-filmu-cinema-open?utm_medium=anchor 

 

 

 

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web