Návrat do epicentra (Back2Epicentre) 0+

(Back2Epicentre), anglická verze / české titulky, 120 min

Premiéra dokumentu Back2Epicentre + přednášky

Katedra žurnalistiky FSS Masarykovy univerzity zve na filmovou projekci dokumentu o následcích zemětřesení v Nepálu, kterou bude doprovázet diskuze s představiteli Člověka v tísni o misi v Nepálu a přednáška o trvající blokádě na indicko-nepálské hranici.

Nepál v roce 2015 prožil opravdové peklo, když jej zasáhlo největší zemětřesení za posledních 80 let.  Petr Pospíchal, absolvent žurnalistiky na fakultě sociálních studií MU, který Nepál dříve stačil zažít ještě bez těchto hrozivých ran, se do něj rozhodl znova vypravit. Výsledkem je dokument Back2Epicentre, který je natočen půl roku po zemětřesení a vypráví o osudech Nepálců, kteří se z této ničivé katastrofy postupně vzpamatovávají. Nejdříve na kole, později i vrtulníkem se Petr dopravil na místa, která by byla jinak obtížně dostupná. Díky šťastné náhodě se zúčastnil i mise Člověka v tísni v oblasti severní Gorky.

17:30–18:30 premiérová projekce dokumentu Návrat do epicentra

18:30–19:15 přednášky o misi v Nepálu, blokádě na indicko-nepálské hranici a práci českého traumatýmu v Nepálu

19:15–19:30 závěrečné promítání filmu Děvče z rýžového pole (krátký film o životě nepálské holčičky, která žije v nespoutané a divoké přírodě uprostřed rýžových polí)

Vstupné dobrovolné.

Událost na Facebooku zde.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web