Návrat do Červeného města 0+

Tomáš Hubáček, CZ 2007, česká verze, 60 min

Dosud zřejmě největší filmový projekt studentů zlínské Fakulty multimediálních komunikací se jmenuje Návrat do Červeného města. „Pro ty, kteří navštívili Zlín, může být tento film novým pohledem na baťovskou architekturu, respektive na jejího genia loci,“ říká Tomáš Hubáček, scénárista a režisér ambiciózního snímku. „Pro všechny ostatní je to zvláštní skloubení detektivního příběhu s postindustriální poetikou zarůstajících továrních komplexů.“

V téměř hodinovém hraném filmu, zasazeném do 60.let, se diváci spolu s hlavním hrdinou ponoří do tajuplného Červeného města, fiktivního prostoru, vytvořeného výhradně z baťovských cihlových budov. Nitky propleteného příběhu se splétají v jedinou, která vede nejen k odhalení starého zločinu, ale také zmařeného plánu geniálního Továrníka a nakonec i k hrdinově zapomenuté minulosti.

Film se natáčel loni na jaře na mnoha lokacích s baťovskou architekturou ve Zlíně i na dalších místech Moravy. Hlavní roli ztvárnil Josef Kaluža z ostravského divadla Aréna, dalších rolí se ujali především herci ze zlínského a uherskohradišťského divadla.

Čím jsou pro jiná města historická jádra, tím je pro Zlín baťovská architektura. Film Návrat do Červeného města zachycuje poslední zbytky těchto cihlových Stínadel, která dnes tak rychle mizí.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web