iShorts - New York, New York 0+

various, USA 2010, various, 120 min
iShorts - New York, New York

Mrakodrapy? Žluté taxíky? Times Square? Město, které nikdy nespí? Pche, byli jste někdy v New Yorku? iShorts s podtitulem “New York, New York“ a hot dogem na plakátě vás přenese do skutečného New Yorku – zveme vás na basket do Bronxu, na burlesque show do Lower East Side nebo na bohémskou party do Brooklynu. Stejně rozmanitá jako je tahle městská džungle bude rozmanitý i náš večer: každý film představí New York ze stránky, z jaké ho určitě ještě neznáte. A když si k tomu přidáte režiséry z těch nejlepších newyorských, ne-li přímo amerických filmových škol, kteří se svými filmy objeli festivaly jako Tribeca FF a dokonce sbírali i studentské Oscary, vyjde vám z této rovnice iShorts “New York, New York“ jako událost (krátko)filmového listopadu.

Na listopadových iShorts uvidíte:

Bronx:
Bedford Park Boulevard (rež. Felix Thompson)
Student střední školy v Bronxu udělá chybu, která určí, jak se bude vyvíjet zbytek jeho života. Film studenta New York University získal na školním festivalu hlavní cenu a byl vybrán do sekce krátkých filmů na prestižním filmovém festivalu Tribeca v New Yorku.

Basket Bronx (rež. Martin Rosete)
Malý Alex sní o tom, že se stane basketbalovou hvězdou, nejdřív ale musí překonat gang starších kluků a naučit se, že život není jen o výhrách, jak ho naučí jeho nová kamarádka Kiat. Film absolventa New York Film Academy Martina Rosete byl oceněn na mnoha festivalech, cenu za nejlepší krátký film získal např. na Coney Island Film Festivalu.

Brooklyn:
Housewarming (rež. Yared Zeleke)
Na brooklynském večírku potkáte kromě opilých Švédek a amerických svůdníku i Yudit z Etiopie, která je v prostředí této party konfrontována s krizí probíhající v jejím dalekém domově. Film byl na festivalu New York University oceněn za kameru, střih a zvuk.

Manhattan:
Slim and Lena (rež. Mollye Asher)
Slim and Lena je moderní film noir, který nás zavede na jeviště a do zákulisí burlesque klubu na Lower East Side. Film Mollye Asher byl oceněn za kameru a art direction na NYU First Run Festivalu.

God of Love (rež. Luke Matheny)
Modlitby barového zpěváka a šampiona v šipkách Raye jsou zodpovězeny, když dostane balíček šipek, které po zásahu naplní oběť nehynoucí láskou. Film absolventa filmového programu na New York University Lukea Mathenyho dostal snad všechny ceny, které se za krátké filmy udělují, včetně té nejvyšší: zlaté medaile na studentských Oscarech.

Seconds (rež. Marcin Stawarz)
Alex si musí v New Yorku najít dárce, který mu na černém trhu prodá svoji ledvinu. Film Marcina Stawarze je záverečným filmem režisérova magisterského studia na Columbia University.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web