Is This Cinema? #8 What She Does 0+

(Is This Cinema? #8), Cristina Maldonado, 0000, české titulky, 60 min
Is This Cinema? #8 What She Does

Tactile VJ Cristina Maldonado: Performance a živá manipulace scén z amerického krimi thrilleru z roku 1962.

Cristina Maldonado je mexická umělkyně ovlivněná vizuálním a konceptuálním uměním. V posledních deseti letech se umělecky pohybovala na pomezí tance, divadla, výtvarného umění a interaktivních médií. Výsledkem jejích zkoumaní byla např. představení Theorem of Wanting- interaktivní multimediální performance, Honestly Old- fiktivní divadelní představení, Audio Witness - představení a zvuková instalace pro poslech do sluchátek a Study on Fact and Fragility - instalace a akční performance. Její tvorba je charakteristická výzkumným procesem, který spojuje mnoho různých zdrojů, estetických hledisek a použitých médií, např. vizuální umění, performance, experimentální divadlo, tanec, rozhovory, nová i stará méda a kontakt s publikem. Ve svých pracech se zajímá o kolektivní vnitřní zkušenost, která obvykle začíná u konkrétních události osobního charakteru.

Účinkovala ve střední a východní Evropě, New Yorku a Montrealu, a její umělecké aktivity byly podpořeny z hlavních kulturních institucí v Mexiko jako Ministerstvo zahraniční , Národní nadace pro kulturu a umění a Národní institut umění.

V roce 2010 iniciovala uměleckou spolupráci mezi Mexikem a Českou republikou, kterého se zůčastnilo více než 17 umělců, kteří se společně podíleli na vytvoření experimentálních představení v obou zemích.

Od roku 2003 se podílela se na produkci několika uměleckých projektů v České republice podporovaných mexickou vládou formou rezidencí. V Praze uvedla sedm představeníve spolupráci s divadlem NOD, festivalem 4 +4 dny v pohybu , Pražským Quadriennale za podpory Magistrátu Hl. města Prahy a Ministerstva kultury.

whatcristinadoes.wordpress.com

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web