Inventura ve spolupráci s německým festivalem Wie wir leben uvádí: 0+

various, D 2009, německy / simultánní překlad do češtiny, 120 min

Vaše dítě má Downův syndrom
Prenatální diagnostika: Požehnání nebo prokletí?
(Anita Read /2009/ 28 min.)
Dokument od německé autorky Anity Read provází život rodiny, které se narodilo dítě postižené Downovým syndromem. Poté, co překonají počáteční šok, a vše zapadne do kolejí, přichází další těhotenství. Tentokrát plné obav a strachů. Lékaři mají jasno a doporučují prenatální diagnostiku. Birte s Matthiasem si moc dobře uvědomují, že negativní výsledky mohou přinést neřešitelný morální konflikt, zda má opravdu každé dítě právo na život.

Gefühlsecht und lebensnah – dokument o německém festivalu Wie wir leben
(Kilian Sterff /2009/ 58 min.)
Mezinárodní festival krátkých filmů Wie wir leben - Jak žijeme - přibližuje život lidí s různými druhy postižení. Dokument shrnuje festivalové dění, přinese zajímavé rozhovory s tvůrci i porotci a okomentuje filmové ukázky.

Reportéři časopisu „Polibek pro ucho“ - barevný svět v jasném jazyce
(Christof Stolle /2009/ 28 min.)
Většina z toho, co člověk slyší, jde jedním uchem tam a druhým ven. Některá slova a myšlenky nám přijdou zajímavé, uvíznou v hlavě a stávají se polibkem pro ucho. V německém Bonnu existuje časopis s tímto názvem a tvoří ho lidé s Downovým syndromem. Kamera provází reportéry na jejich výletě do Drážďan, kde sbírají materiál k novému článku, a sleduje tvůrčí proces lidí, již vidí svět jinýma očima.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web