Expediční kamera I. 0+

anglicky / české titulky (Divočinou Aljašky pouze česky); přednášky česky, 280 min

18.00 Úvod

18.10 Divočinou Aljašky

Jak tato expedice do naprosté divočiny bez mobilního signálu a bez možnosti doplňovat zásoby dopadla? Podařilo se Fjollům dosáhnout všech cílů a zároveň si odvézt nezapomenutelné zážitky? Uvidíte sami ve filmu plném nádherné přírody, lidské zručnosti i odvahy pouštět se do neznámých vod.

18.40 Návrat do Zanskaru

Zanskar je malá odlehlá osada uprostřed hor v indickém Himálaji. Až donedávna bylo jediné spojení s civilizací možné pouze po nebezpečné cestě podél řeky. Nyní je téměř před dokončením výstavba silnice, která může navždy změnit toto duchovní a poklidné místo.

19.00 Přestávka

19.15 Přednáška – Monika Hrdinová - Madagaskar

20.30 Na jeden nádech

Možná za to muže rutinní práce anebo samota, ale po deseti letech začal Ken v moři objevovat zrcadlo, které mu pomohlo najít sama sebe a nahlédnout do nitra vlastní duše. Výsledkem je tento krátký, vizuálně nádherný film.

20.40 Přestávka

21.00 Přednáška – Vladimír Váchal – Írán není arabská země

22.15 Ultra trail gobi

Poušť Gobi se rozkládá na severu číny a jihu Mongolska. Je jedna z nejstarších a největších pouští světa. A právě zde se každoročně koná extrémní závod ULTRA-TRAIL GOBI RACE na 400 km. Závod je bez podpory, vše tedy závisí na samotných závodnících

22.40 Ukončení festivalu

Celodenní vstupné: 180 Kč, studenti a senioři 150 Kč

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web