Expediční kamera: blok II. 0+

různé / české titulky, 300 min

Filmový festival Expediční kamera – slavnostní ukončení celorepublikového festivalu Největší filmový festival outdoorových filmů ve střední Evropě míří do Brna.

Sedm skvělých filmů, pět přednášek, hmyzí kuchařská show, výstava fotek, workshopy

Expediční kamera je přehlídka těch nejlepších (českých i zahraničních) filmů o dobrodružství, expedicích, extrémních zážitcích a divoké přírodě. A na jaké filmy se letos těšit? Třeba na příběh muže, který na kole přejel Himaláje přes nejvyšší stezky světa. Na běžce, jehož cílem je během čtyř let překonat rychlostní rekordy výstupů a sestupů všech nejdůležitějších hor planety. Nebo také na dva Brity veslující bez doprovodné lodi přes Indický oceán, ačkoliv v životě nestrávili jediný den na moři. Z náročné cesty se navíc stane boj o život ve chvíli, kdy se jejich loď převrátí.

Program:

Fyrst
Tým nejlepších českých a světových slacklinerů se vydává na Island, kde touží napnout vůbec první highline na ostrově. V plánu mají kaňon Fjadrágljúfur, ledovec Vatnajökull a lezeckou oblast Hnappavellir. Hlavním cílem jsou ale Trolí skály tyčící se do výšky 70 m přímo z moře. Nádherné skalnaté věže se nakonec, bohužel, ukázaly pro lezení naprosto nevhodné kvůli nekvalitní stavbě. Přesto tahle parta zvládla osm highlinů na jihu Islandu v délkách 33 až 90 metrů.

Alegria
Jediným a ne zrovna skromným cílem cesty Christopha von Toggenburga je změnit svět. Na svém kole absolvoval 3 200 km přes Himálaj po nejvyšších stezkách světa s celkovým převýšením 50 000 m. Když zrovna nešlapal do pedálů, pomáhal malomocným a mentálně strádajícím ženám v Indii a vytvořil si v této nádherné krajině i mnoho přátel. Pomohl stovkám potřebných a ovlivnil miliony po celém světě.

Horace and the Rough Stuff Fellowship
Příběh astronoma a technika Horace Dalla vás přenese do dob, kdy ještě kola neměla široké gumy, odpružené vidlice a karbonové rámy. V obleku a kravatě, s mapou celého ostrova velkou jako kapesník a hvězdnou oblohou jako průvodce přejel totiž před osmdesáti lety sám poušť na Islandu.

The Nobody´s River
Amber Valenti, Krystle Wrighte, Sabra Purdy a Becca Dennis je čtveřice mladých kamarádech milujících dobrodružství a přírodu. Jejich plán je jasný: sjet téměř 5 000 km dlouhou řeku Amur, od mongolského Ononu až téměř po ústí do Tichého oceánu. Řeku Amur si vybraly proto, že je jedna z posledních řek na Zemi, která na svém toku nemá jedinou přehradu.

Povídání a promítání z cesty transsibiřskou magistrálou až do Vladivostoku a o dobrovolničení v srdci Kamčatky - s Honzou Blehou

Přednáška děvčete z hor – Marie Klementové a Západní Papua. Nazujte gumáky, vytáhněte buzolu a vydejte se se mnou z Baliemského údolí na jednu z těch nejvyšších čtyřtisícovek. Průvodce na cestě nám bude dělat bosý Huwako a kdo vydrží do konce, bude odměněn papuánskou pohádkou!

+ SOUTĚŽE, VÝSTAVA FOTEK, EXOTICKÁ KUCHYNĚ

 

Vstupné na jeden den:
základní – 160 Kč, studenti, děti, senioři, členové Klubu hedvábná stezka – 140 Kč

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web