Expediční kamera: blok I. 0+

různé / české titulky, 300 min

Filmový festival Expediční kamera – slavnostní ukončení celorepublikového festivalu Největší filmový festival outdoorových filmů ve střední Evropě míří do Brna.

Sedm skvělých filmů, pět přednášek, hmyzí kuchařská show, výstava fotek, workshopy

Expediční kamera je přehlídka těch nejlepších (českých i zahraničních) filmů o dobrodružství, expedicích, extrémních zážitcích a divoké přírodě. A na jaké filmy se letos těšit? Třeba na příběh muže, který na kole přejel Himaláje přes nejvyšší stezky světa. Na běžce, jehož cílem je během čtyř let překonat rychlostní rekordy výstupů a sestupů všech nejdůležitějších hor planety. Nebo také na dva Brity veslující bez doprovodné lodi přes Indický oceán, ačkoliv v životě nestrávili jediný den na moři. Z náročné cesty se navíc stane boj o život ve chvíli, kdy se jejich loď převrátí.

Program:

A Fine Line - Summits of my life - Tenká hranice - Vrcholy mého života
„Je to spíše alpinista než běžec,” říká o Kilianu Jornetovi jeho matka sice s nadsázkou, ale není daleko od pravdy. Fenomenálnímu sportovci se totiž podařilo vytvořit zcela nový sport propojením ultra runnigu a skialpinismu. Právě za touto náročnou kombinací vás pod vrcholky Alp zavede první film projektu Summits of my Life.

And then we swam - A pak jsme plavali
Přeplout Indický oceán na veslici bez doprovodné lodi si troufne jen málokdo. Když se do toho navíc pustí dva muži, kteří nikdy nestrávili noc na moři a nikdy neveslovali, půjde o hodně dobrodružný zážitek. V roce 2011 se Britové James Adair a Ben Stenning vydali z australského Geraldtonu na Mauricius na cestu dlouhou 5 600 kilometrů. Několik kilometrů od cíle se jim ale převrátila loď a z už tak náročné cesty se stal boj o život.

Miles To Nowhere
Paraglide funguje pomocí kouzel, to ví přece každý a kdo to neví, po zhlédnutí tohoto filmu mu to bude jasné. Gavin McClurg vypráví o svém 500 mil (800 km) dlouhém dobrodružství, které vás až do posledního okamžiku udrží v napětí. Však pilot paraglidu taky nikdy přesně neví, kde, kdy a jak skončí. Jediné, co ví, je, že to bude další nezapomenutelný a kouzelný zážitek.

Into the Light
Říká se, že co jde nahoru, musí také dolů. V tomto filmu to je ale obráceně. Do ománské jeskyně Majlis al Jinn, jedné z největších na světě, slanili Chris Sharma a Stefan Glowacz na 180 metrech volně visícího lana. Dostat se dolů byl ale jen začátek. Na dvojici lezců čekalo třináct cest 7c+ až 8b+. Jedinečný zážitek vyšplhat se zpátky na povrch Země nabízí film Into the Light.

Hmyzí kuchařská show v podání Milana Václavíka – jak se připravuje a jak chutná cvrček?

David Švejnoha a jeho přednáška - PŘEŽIJÍ?? Cesty za přírodními národy třech kontinentů. Kolik musí v Etiopii zaplatit muž za svou budoucí manželku? Co znamenají hluboké jizvy na tělech hamarských žen a proč nosí mursijské dámy ve spodním rtu hliněný talířek?

+ SOUTĚŽE, VÝSTAVA FOTEK, EXOTICKÁ KUCHYNĚ

 

Vstupné na jeden den:
základní – 160 Kč, studenti, děti, senioři, členové Klubu hedvábná stezka – 140 Kč

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web