Exit 0+

Øystein Karlsen, N 2019, norsky / české a anglické titulky, 70 min
Exit

Projekce je součástí akce Serial Killer, soutěžního festivalu seriálů střední a východní Evropy. Jednotlivé vstupenky i akreditace na celý festival naleznete ZDE

Vstupenky nelze zakoupit na pokladně kina, nýbrž v akreditačním centru festivalu, umístěném ve spodním podlaží, před vstupem do sálu kina Scala.

„Máte na světě spoustu náboženství, ale všichni se shodneme na tom, že peníze jsou skutečné.“ Seriál, který se prezentuje jako pseudo-dokument o životě čtyř norských finančníků, je temným, komediálním dramatem založeným na skutečných historkách z norské finanční scény. Čtyři zástupce planetárního „jednoho procenta“ nejbohatších sleduje v jejich každodennosti. Drogové večírky, předstírání příkladného rodinného života a lelkování v luxusních kancelářích se prolíná se sebehodnocením postav. Zdánlivě nikdy nekončící egotrip čtyř kamarádů se rychle ukazuje jako neudržitelný. Trpce vtipná kritika cynického životního stylu bohatých nabývá obludných rozměrů, zvlášť v zemi, která se pyšní skromností a rovností v příležitostech.

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web