Everyman | NT Live 0+

Rufus Norris, GB 2015, anglicky / české titulky, 100 min

Kdo při vás bude stát, až za vámi přijde Smrt? Známý filmový herec Chiwetel Ejiofor (nominovaný na Oscara za hlavní roli v dramatu 12 let v řetězech) se ukáže v titulní roli nové dynamické produkce jedné z nejstarších anglických divadelních her. Režie se ujal nový ředitel britského Národního divadla Rufus Norris (Krásné zítřky, film Rozbitý svět). Obyčejný člověk (Everyman) je úspěšný, oblíbený a daří se mu. Když ho ale zavolá Smrt, je nucen svůj život opustit a vydat se na poslední, zoufalou cestu ve snaze najít kohokoliv, kdo by vystoupil na jeho obranu. Jenže Smrt se blíží a čas se krátí.

Alegorická moralita o spáse se ptá, jestli svému životu dokážeme porozumět pouze v okamžiku smrti. Hra od neznámého autora z konce 15. století patří k základním kamenům anglického dramatu. Nyní vtrhne na jeviště v podobě pozoruhodné inscenace se slovy Carol Ann Duffy, současné oficiální dvorní básnířky (Poet Laureate), a s pohyby choreografa Javiera De Fruta.

Hra se z jeviště NT Olivier bude přenášet v přímém přenosu do britských kin v červenci 2015, světová kina ji uvidí ze záznamu.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web