Erotikon | kinẽma musica 0+

Gustav Machatý , CZ 1929, české, anglické titulky, 85 min

Železniční hlídač poskytne nocleh neznámému mladému muži, kterému v deštivé noci ujel vlak. Hlídačově dceři se mladý cizinec jménem George velmi líbí, je omámena a svedena jeho šarmem. Andrea postupně podléhá vnitřnímu vzrušení až se mu fyzicky i citově oddá. On však druhý den odjíždí a ona po nějaké době zjišťuje, že je těhotná. Píše mu dopis, ovšem odpovědí ji jsou pouze peníze a sdělení, že má vztah s již jinou, vdanou ženou. Andrea je zoufalá, a aby utajila své těhotenství, odjíždí porodit dítě do Prahy. Dítě se ovšem narodí mrtvé. Andrea se snaží na vše zapomenout a po čase se provdá, ale svým manželství si není jistá. Když poté náhodně potká svou dávnou lásku, není schopna se rozhodnout, jakého muže si zvolit.

Romanticko-poetické drama bude doprovázet kapela Pierre Richard Core. Pierre Richard Core je hudební improvizační sdružení, které už osm let, v lehce proměnlivém složení, zkoumá a posouvá hranice svých schopností a hudebních stylů. Jejich vášní je improvizace všech možných podob.

PŘEDNÁŠKA NA TÉMA: HISTORIE FILMOVÉ HUDBY

MgA. Jaroslav Šťastný, PhD. 

Hudební skladatel a improvizátor, který vystupuje pod uměleckým jménem Peter Graham. Dále vyučuje na brněnské JAMU. V kontextu české hudby však představuje spíše neakademický typ se zájmem o nekonvenční přístupy ke kompozici. Jeho kompozice lze nalézt i ve filmu, například 23 zátiší pro klavír, které použil Martin Šulík v dokumentu o režisérovi Pavlu Juráčkovi Klíč k určování trpaslíků (2002). Jako klavírista a improvizátor vystupuje v různých uskupeních (Palagrachio, Peter Graham Trio, Next Phase, Didrik Ingvaldsen Orchestra, Pražský improvizační orchestr a Divergent Connections Orchestra). Je také autorem řady článků a odborných publikací. Napsal mj. knihu věnovanou tvorbě brněnského skladatele Josefa Berga (Josef Berg a jeho Snění, JAMU, Brno 2002).  V letech 1993-2009 byl dramaturgem festivalu Expozice nové hudby. Řídil také tým překladatelů českého vydání Cageovy knihy Silence (Tranzit, Praha 2010). 

Více na http://hf.jamu.cz/seznam-pedagogu/staff/stastny.html

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web