Electric forest I. 0+

(Finský experimentální film), Erkki Kurenniemi, Mikko Maasalo, Erkki Seiro, Eino Ruutsalo, Finsko 2007, finská verze / anglické titulky / anglický komentář, 120 min

Electric forest I.
Finský experimentální film
Uvádí: Eijsa Lisa Ahtila

Poslední dubnovou středu uvádíme první část z pásma krátkých experimentálních filmů, mapující finský experimentální film a videoart od 60. let do současnosti. Filmy vybrali tři severští umělci a kurátoři – Mika Taanila, Kari Yli-Annala a Marita Muukkonen. Nabízí se tak divákovi zajímavá koláž finského experimentu, kde nechybí jména jako Erkki Kurenniemi, Mikko Maasalo, Erkki Seiro nebo Eino Ruutsalo. Surrealistické snímky se mísí s inspirací v kinetickém umění, punkové kultury i finského videoartu. Otázky po definici toho, co je skutečně viděno a zažíváno, vyvstávají v divákově hlavě, zatímco jeho distance od filmového plátna se vědomě ruší a divák je vtahován jako aktivní účastník do děje stříbrného (finského) plátna.

Ve spolupráci s iniciativou Tranzit (www.tranzit.org), kterou podporují Česká spořitelna a.s., Erste Bank Group, Slovenská spořitelna a.s. a za podpory nadace FRAME Finnish Fund for Art Exchange (www.frame-fund.fi).

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web