Diáky | Jak se stát Keňanem za šest měsíců 0+

75 min

Vyjíždět na studijní pobyty je v dnešní době již obvyklá záležitost. Většina studentů vyrazí do jedné z evropských zemí, ti odvážnější se pak odhodlají na cestu do Asie. Ne tak Michal a Tomáš. Dva studenti hradecké politologie dostali příležitost studovat půl roku v Keni a znuděni evropskou uniformitou se jí chytli.

O Africe je známo, že tam není radno nic plánovat – šance, že vaše plány z více či méně absurdních důvodů nevyjdou, je obrovská.

Jedinou možností, jak s keňskou odlišností bojovat, je se přizpůsobit. A tak se Michal s Tomášem na rozdíl od většiny bělochů pobývajících v Keni pravidelně vydávali do ulic, využívali k tomu bláznivý systém místní hromadné dopravy, nedbali doporučení v turistických průvodcích a aktivně si užívali nočního života v ulicích “nebezpečné“ metropole Nairobi. Jednoduše se snažili žít co nejvíce jako obyčejní Keňané.

Odměnou jim byly jedinečné zážitky, navázání více či méně vážných přátelství, pochopení keňského způsobu života, zjištění, že i když to na první pohled nevypadá, některé věci v Keni skutečně dávají smysl, a mimo jiné také ocenění od několika místních, kteří jim po několika měsících pobytu řekli, že už jsou více Keňané než oni.

Zábavné vyprávění o studiu na jedné z nejprestižnějších afrických univerzit, na které však vůbec nic nefunguje tak, jak má; o snaze dvou českých vysokoškoláků splynout s jejich keňskými vrstevníky; o cestování po východní Africe místními autobusy, které však mnohem víc připomínají pojízdnou diskotéku; o každodenních zábavných nedorozuměních mezi Čechy a Keňany; o tom, jaké je to cítit se jako celebrita jenom kvůli odlišné barvě kůže; o neuvěřitelné laskavosti a přátelskosti místních lidí; to vše a ještě mnohem více na vás čeká již zanedlouho v Bio Central.

Vstupné 120 Kč, studenti 90 Kč

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web