CS ❶ Produkce 0+

CZ 2012, česky, 105 min
CS ❶ Produkce

Financování filmu
Umění se vždy pojí s finanční podporou, je film součástí investice nebo je investice součástí umění? Producent stojí v pozici investora, který se věnuje filmové řeči, výběru lidí, určuje styl a podobu filmu už na samém začátku při přípravě filmu. Jak vypadá práce producenta a kde jsou hranice mezi prací producenta a režiséra?

Host: Marta Lamperová (vedoucí katedry produkce FAMU)
Marta Lamperová se roky věnovala mezinárodnímu prodeji filmových práv (mdc.international, Německo) a festivalové propagaci a strategii prodeje převážně východoevropských filmů. Od roku 2008 pracovala jako ředitelka sekce SPI – Film Europe, zaměřené na propagaci a prodej filmových práv slovenských a českých filmů. Stojí za zahraničním úspěchem slovenských filmů, jako jsou Nedodržený slib, Lištičky, Ženy muže a Nebe, peklo…zem. Působí jako lektor a decission maker mezinárodních programů producentů hraných a dokumentárních filmů jako jsou EAVE, Eastern European Alliance/Train East Workshop, Thessaloniki Coproduction Forum, Screen Leaders Ireland, a byla stipendistkou prestižního NIPKOW Programu v Berlíně. Přednáší marketingové strategie prodeje filmů na FAMU a Univerzitě Karlově v Praze a působí jako Vedoucí Katedry Filmové Produkce FAMU.

Karla Stojáková
Karla Stojáková vystudovala pražskou FAMU obor filmové a televizní produkce. V roce 2000 spoluzaložila filmovou produkční společnost Axman Production, která je členem Asociace producentů v audiovizi. Na festivalu v Cannes 2006 byla prezentována European Film Promotion jako český zástupce “Producer on the Move” a v témže roce se stala členem evropského sdružení producentů ACE. V roce 2005 založila první festival asijských filmů v Praze – FILMASIA.

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web