Chytilová Versus Forman + křest sborníku - Věra Chytilová mezi námi 0+

Věra Chytilová, Belgie 1981, původní znění / simultánní překlad, 84 min

Knihu vydává nakladatelství Camera obscura ve spolupráci s internetovou doménou www.nostalghia.cz, a to pouze na webových stránkách www.cameraobscura.wz.cz/chytilova, kde bude kniha připravena ke stažení a případnému vytištění zdarma.

Sborník Věra Chytilová mezi námi (Camera obscura, Nostalghia.cz, 2006) je pietním reprintem samizdatového a cyklostylového Sborníku pro Věru Chytilovou z února 1989, kdy vyšel k jejím 60. narozeninám péčí Pavla Kumpána ve FK MFF ČVUT. Současné internetové vydání sborníku vychází u příležitosti režisérčiných narozenin letos 2. února.
Na večeru bude přítomna paní režisérka Věra Chytilová, editor samizdatového a spolunakladatel stávajícího sborníku Miloš Fryš (Camera obscura), jakož i jeho druhý spolunakladatel Petr Gajdošík. Na křtu knihy budou dále přítomni také ti, kteří do sborníku svými texty přispěli.

Ve spolupráci s Asociací českých filmových klubů bude uveden film Chytilová Versus Forman (1981).
Film bude tlumočen.

scénář a režie: Věra Chytilová
kamera: Michael Baudor
hudba: Randy Newman, Paul Lincke, Leoš Janáček
výroba Belgie, dokumentární barevný, 84 minut, stereo

Dokument přibližuje Formanův vývoj a styl, zachycuje režiséra při natáčení filmu Ragtime (hudba rovněž Randy Newman), při joggingu a na procházkách ulicemi. Forman ve filmu vypovídá o své filmařské vášni, objevitelských schopnostech a o umění vybrat správného herce pro správnou roli.
mf

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web