Chiko 0+

Özgür Yildirim, D 2008, německy / české a anglické titulky, 92 min

Host: Denis Moschitto a Özgür Yildirim
Po projekci následuje debata.

Özgür Yildirim vypráví ve svém debutu klasický gangsterský příběh o vzestupu a pádu jednoho drogového dealera. Někde na východě Hamburku sní hrdina snímku Chiko o velké kariéře v podsvětí, bouráku a hromadě peněz. Se svým kámošem Tibetem se brutálně probojuje až k drogovému bossovi Browniemu (Moritz Bleibtreu) a začně pro něj pracovat. Za deset dní má prodat deset kilo trávy - ne na ulici, ale v bytě - tak zní dohoda. Když Tibet udělá zásadní chybu a část drog se snaží prodávat na vlastní pěst, je Chiko zatažen do nezadržitelné spirály složené z pomsty a násilností.

Díky autenticitě vynikajícího hereckého tria a notné dávky násilí, jež je zapotřebí k vykreslení drogového prostředí, se rodilému Hamburčanovi Özgüru Yildirimovi zdařil stylově ryzí snímek, který vědomě a dovedně navazuje na mistry tohoto žánru: Martina Scorseseho a Briana de Palmu.

Film produkoval režisér Fatih Akin („Proti zdi“, „Na druhé straně“) a na výběru hudby se podílel Klaus Maeck, bývalý manažer „Einstürzende Neubauten“ (host loňského ročníku DER FILM).

Hodnocení a recenze

 

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web