Dnes hrajeme

VS
17:30
100 Kč
FFF Festival francouzského filmu
VS
20:00
100 Kč
FFF Festival francouzského filmu

Co je English friendly?

Ikonka ENG neboli English friendly je určena těm divákům, kteří chtějí film sledovat v angličtině. Znamená to, že film je v českém znění a je opatřen anglickými titulky. Nebo naopak je v angličtině s českými titulky. Nemusíte se tedy bát, že byste film nemohli sledovat česky :)


Hudba před filmem
11/2017

  • KIASMOS Shed
  • MGMT Little Dark Age
  • SON LUX Dream State
  • JAMES HAYDEN Numb (ft.Graace)
  • KAITLYN AURELIA SMITH An Intention

Německá kinematografie v československém filmovém plakátu

Výstava: Německá kinematografie v československém filmovém plakátu

Německá kinematografie v československém filmovém plakátu. Výstava představuje devatenáct plakátů k německým filmům které se hrály v českých kinech v rozmezí let 1960-1989 a ke kterým vznikaly autorské, výtvarné plakáty. Přední českoslovenští výtvarníci tyto plakáty vytvářeli pro Ústřední půjčovnu filmů v Praze. Museli navrhnout až tři varianty plakátu a komise vybrala jeden, který se vytiskl pro kina. Plakáty vznikaly samozřejmě bez počítačů.Vystavená kolekce představuje průřez touto tvorbou. J.S. Tománek navrhl dva malované plakáty pro dva kultovní filmy Wernera Herzoga s legendárním Klausem Kinskim (Fitzcarraldo a Zelená kobra). Josef Vyleťal, výzamný československý surrealistický malíř, doprovodil plakátem film Katzelmacher další legendy německé kinematografie R. W. Fassbindera a Karel Laštovka Schlonderfovo drama Ztracená čest Kateřiny Blumové. Karel Vaca, jeden z nejplodnějších autorů československého autorského plakátu (více než 300 realizovaných návrhů), pak nápaditou koláží doprovodil do kin německé filmy K věci, miláčku a Eva a Adam. Závěrem upozorňujeme na plakát Františka Kardause k filmu Rozdělené město. František Kardaus byl významná osobnost československého průmyslového designu. Byl spoluautorem legendárí Tatry 603 nebo tramvaje T1, která je dodnes využívána a jenž v 50 letech vytvářel i filmové plakáty. Výstavu zapůjčila filmová galanterie Terryho ponožky, která sídlí v pražském kině Světozor. Sbírka fimových plakátů Terryho ponožky, 20 tisíc plakátů online na www.terryhoponozky.cz


Archiv výstav

Poprvé u nás

Bio Central je posledním kamenným kinem v Hradci Králové.

Biograf funguje již od roku 1929 a za dobu své existence vystřídal několik názvu a provozovatelů. Po dlouhé odmlce byl znovu otevřen dne 20. 12. 2012, a to pod původním názvem Bio Central. Ve své nové éře navazuje Bio Central na tradici zlatých časů stříbrného plátna, kdy biograf fungoval jako oblíbený cíl rodinných výletů či místo setkávání přátel.

Kapacita Velkého sálu je 384 míst, Malý sál - Studio Garsonka má kapacitu 25 míst k sezení. WIFI v celém prostoru kina.

Pokladna

pokladna je otevřena půl hodiny před první projekcí

Bar

Po – Pá 17.00 - 24.00
So – Ne 14.30 - 24.00

Mimo uvedené časy je pokladna otevřena vždy půl hodiny před projekcí. Rezervovat vstupenky je možné online po kliknutí na čas u příslušného data projekce. Také je možno zakoupit e-vstupenku.

Kudy k nám

  • Zastávka Centrál
  • Autobusové linky 3, 7, 11, 12, 13, 16 a 17
  • Noční linka 53

Obecné dotazy

Bio Central

Karla IV. 774
500 02, Hradec Králové
info@biocentral.cz

Chci odebírat newsletter

Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" souhlasím se zasíláním newsletteru na uvedenou emailovou adresu.

Ohodnoťte nový web